Každý si něco přejeme. Často to jsou věci, které nepotřebujeme, jen je prostě chceme. Před lety to bylo jinak. Nebylo možné koupit, na co si kdo vzpomněl, a tak často i dárky zastupovaly věci, které byly potřeba. Sehnat něco “podpultového” přidávalo věci běžné spotřeby punc vzácnosti a tudíž nebyl problém věc použít jako dárek.

Dostali jste už někdy nečekaný dárek? A udělal vám radost?

Dnes už se zpravidla kupují dárky pro potěšení. Často to jsou věci, které nutně nepotřebujeme. Ty nám mohou přinést potěšení nebo i zklamání.  Já jsem takhle dostala fitness hodinky. Nebo možná se jim říká chytré hodinky, smart hodinky, na tom asi nesejde. Pro mne to bylo překvapení. Nikdy jsem nepřemýšlela, že bych si je pořídila. 

Nastavit fitness hodinky zvládne i začátečník

Prvotní nastavení a propojení s aplikací v mobilu chvilku trvalo, ale zvládla jsem to sama, i když jsem si musela některé vychytávky a jak s nimi naložit, najít na internetu. Cvičně jsem si zkusila stáhnout třeba i jiný display, ale pak se vrátila k původnímu. Nakonec se hodinky staly velkou výzvou. Základem pro mne bylo nastavení cílů.

Fitness hodinky
Fitness hodinky se stanou vaší nedílnou součástí.

Udělala jsem si plán

Začít cvičit, hodně spát, posílit svaly a jako benefit i trochu zformovat postavu. Začala jsem základními jednoduchými věcmi. Počtem kroků za den a délkou spánku. A musím říct, že i tyto dvě na pohled jednoduché věci není tak jednoduché dodržovat.

Chytré hodinky vám pomůžou 

Proto tu také vlastně jsou. Upozorní vás, že jste v dané hodině neudělali dostatečný počet kroků, upozorní vás večer, že je čas jít spát. Ráno se můžete podívat, kolik hodin a jak kvalitním spánkem jste spali. 

Někdy je to až úsměvné, že se člověk po upozornění hodinek zvedne ze židle a jde se projít po chodbě. Prostě si třeba jen udělat čaj do kuchyňky, podívat se z okna, zda neprší nebo co se děje na ulici. Zabere to jen pár minut, ale po pár dnech zjistíte, že se vlastně cítíte líp. Alespoň v mém případě. Protáhnu si trochu tělo, nesedím jen u počítače. Někdy práci ani nepřeruším, přemýšlím o tom, co dělám dál, ale projdu se u toho. A světe div se, častěji mě snáze napadají nová řešení, se kterými jsem se jinak trápila. Nakonec je to prosté, rozproudí se krev, více se okysličí mozek a nápady jsou na světě. 

Fitness hodinky neměří jen cvičení

A co se týká spánku? To jsou pro mne spíše zajímavé údaje. Snažím se dodržet jeho délku. Mělo by to tak být, aby tělo i mozek byly odpočatý. Večer, když se zapomenu u práce nebo u TV, moje chytré hodinky mi dají zprávu, že je čas jít spát. Někdy se nad tím i usmívám, že je to jako když mě mamka v dětství hnala do postele, abych ráno nebyla ospalá. Ráno naopak mám nastaven čas buzení. První je asi půl hodiny předtím než opravdu vstávám. Moje smart hodinky jen tak jemně zavrní, abych se probrala z hlubšího spánku. Samotné vstávání je pak snadnější.

Chytré hodinky mají ale ještě spoustu dalších funkcí a vychytávek. Můžete si například kontrolovat aktivitu vašeho srdce, cvičení a tepová frekvence vydají na samostatný článek, lze i evidovat vypité tekutiny a jídelníček. To už se přenášíme od chytrých hodinek do aplikace v mobilu, se kterou jsou nedílně spojeny. O tom ale zase někdy příště.

Chytré hodinky s mobilem
Chytré hodinky jsou skvělým tipem na dárek.

Fitness hodinky dnes můžete koupit na nejrůznějších eshopech. Například na alza.cz nebo mall.cz.


Chytré hodinky vám nejen řeknou něco o vás, ale pomohou vám i dodržovat řád. Ostatně sebekázeň a vytvoření režimu se vám v životě vždycky bude hodit. Třeba když máte homeoffice. Inspiraci můžete hledat v článku Práce z domova je taky práce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close